FAQ

Pokusila jsme se zde odpovědět na vaše nejčastější otázky.

Přeješ si, abych s Pískovačkou přijela na Vaší akci?
Přijedu moc ráda! Zašlete mi, prosím, e-mail, popište svůj projekt nebo koncept a já se Vám ozvu.

Co je Pískovačka a co je k pískování potřeba?
Pískovačka je uzavřený box, který je napojený na kompresor. Ten vhání do pískováčky stlačený vzduch, pomocí kterého je stříkán písek na povrch skla a tím ho poškrábe a zmatní. K pískování na akcích potřebuji pouze elektrickou přípojku 230 V s příkonem 2 kW. Všechno ostatní zařízení, jako sklo, šablony, stan (2 x 3 m), stůl a lavice přivezu. Kompresor je trochu hlučný, mám ale dlouhý vzduchový kabel. Takže kompresor vždy „uklidím“ do bezpečné vzdálenosti, aby nikoho nerušil.

Pro koho je pískovací workshop vhodný?
Myslím, že neexistuje žádný limit, jezdím pískovat do škol, na dětské nebo i designové festivaly. V mé pískovací dílně tvoří děti, dospělí i prarodiče.

Kolik to stojí?
Jsou zde dvě varianty, v prvním případě si účtuji 80 Kč za opískovaný kus skla (v ceně je libovolný druh skla z mé nabídky, šablony, pískování a zabalení), platí přímo zákazník.

Nebo je možnost najmout si pískovací dílnu minimálně na 3 hodiny za 500 Kč/hod práce včetně šablon + 30 Kč za 1 kus skla (surovina). V tomto případě si účtuji 5 Kč/km cestu. Za hodinu většinou stihnu opískovat kolem 15 sklenic.

Kde se dozvím, kde právě probíhá, a nebo se připravuje pískovací workshop?
Pravidelně aktualizuji své profily na sociálních sítích www.facebook.com/piskovackadaniela nebo na instagramu: piskovacka_daniela, kde informuji o novinkách a akcích.

Na Moravě funguje souběžná pískovací dílna, která působí na www.facebook.com/piskovackanamorave, Ceny dílny Pískovačky Morava se mohou lišit.

Můžou moje výrobky do myčky nádobí?
Ano, sklo je opískované (mechanicky jakoby poškrábané), dekor vydrží navždy.

Pokud si objednám zboží z eshopu.
Do objednávkového formuláře prosím napište svůj požadavek na pískování, jaký si přejete text nebo obrázek. Prosím snažte se být co nejvíce konkrétní, abych Váš požadavek správně pochopila. Pomůže mi rada ohledně velikosti textu, jaký zvolit font, kam umístit obrázek…

Každou objednávku osobně kontroluji a vyřizuji. S platbou prosím vyčkejte až po obdržení potvrzení objednávky.

Doprava a vyzvednutí – Jak se k Vám Vaše objednávka dostane?
Veškeré objednávky zasílám prostřednictvím Zásilkovny. Vaše zásilka bude doručena domů, do práce nebo na Vámi určené výdejní místo. Prosím, zanechte mi své mobilní číslo, aby Vás Zásilkovna mohla kontaktovat. Standardní dodání obvykle trvá dva až čtyři dny. Všechny produkty vyrábím sama, proto je doba odeslání zboží 6 pracovních dní. Mějte na paměti, že přijímám pouze platby předem, což znamená, že neposkytuji dobírku.

Kolik stojí poštovné?
Doprava stojí 110 Kč (váha do 5 kg, maximální rozměr jedné strany 70 cm, maximální součet rozměrů 50 x 40x 30 cm).
Doprava do České republiky je zdarma u objednávek nad 1500 Kč. Na Slovensko 2000, do dalších zemí Evropy se cena minimální útraty pro poštovné zdarma může ještě o něco zvýšit.

Jak zjistím, kdy bude můj balíček doručen?
Až zásilku odešlu, dorazí k Vám email. Standardní doručení v rámci České republiky obvykle trvá dva až pět dní od mého podání. Doprava na Slovensko může trvat až týden a do jiných zemí i déle. Zásilkovna Vás bude informovat o doručení na mobilní telefon, který jste uvedli v objednávce.

Co udělat, když vyzvednu zásilku v odběrném místě nebo u kurýra a obal je viditelně poškozen?
Nebojte se, dá se to napravit. Mějte na paměti, že celý proces přepravy zajišťují externí společnosti. Nejdůležitější věcí, kterou můžete udělat, je zkontrolovat, zda je balíček v dobrém stavu, než jej přijmete. Pokud je Váš obal jakýmkoli způsobem poškozen nebo vybalen, NEPŘEBÍREJTE jej. Pokud tak učiníte, přepravní společnost nemusí brát vaše stížnosti v úvahu. Pokud se Vám nelíbí to, co vidíte, nebojte se to říct a zásilku na místě rozbalit a v případě poškození zboží ihned reklamovat. Všechny moje balíčky jsou pojištěny, takže mi budou zaslány zpět. Já to vyřídím se zásilkovou společností a budu Vás informovat o tom, co se bude dít dál.

Balíček vypadal dobře, takže jsem jej otevřel a zjistil jsem, že zboží bylo poškozeno. Co teď?
Sdělte mi to prosím okamžitě a pošlete mi fotku. Pokusím se situaci co nejrychleji vyřešit.

Platby
Platbu přijímám pouze předem, a to bankovním převodem na můj účet Raiffeisen Bank 9216526002/5500 (použijte, prosím, číslo objednávky jako variabilní symbol). Nepřijímám hotovost, neposkytuji dobírku. Veškeré informace získáte v objednávce (číslo účtu a variabilní symbol). Totéž platí pro objednávky v České republice i v zahraničí (Pouze zahraniční poplatky za dopravu jsou vyšší). Platit můžete v korunách i v eurech.

Vrácení zboží
Ano. Zákon stanoví, že když něco zakoupíte online, máte právo to vrátit. Samozřejmě to plně respektuji, ale prosím Vás, abyste si dobře rozmysleli, než si věci zakoupíte, protože proces vrácení zboží stojí každého zúčastněného spoustou času. Pokud se tak skutečně stane, a vy se rozhodnete vrátit zboží, které jste zakoupili prostřednictvím mého e-shopu, musíte tak učinit do 14 dnů. Můžete ho přivézt do mé dílny (Polevsko 163), nebo jej můžete poslat. Zboží musí být vráceno v původním obalu, nové, úplné, nepoškozené, bez známek použití a opotřebení. Jinak jej nebudu moci vzít zpět. Upozorňuji, že doprava se nevrací (to znamená, že nebudu platit vaše náklady na přepravu a bude Vám vrácena cena za objednávku snížená o náklady na dopravu).

Adresa pro vrácení zboží je:
Polevsko 163, 471 16

Jak požadovat vrácení peněz za zjevně nedostatečné zboží?
Pokud se něco takového stane, dejte mi prosím vědět okamžitě, ihned po rozbalení objednávky. Pošlete mi prosím fotografii produktu s problémem. Nejjednodušší cestou je kontaktovat mě přes e-mail piskovackadaniela@gmail.com a já se budu snažit Váš problém vyřešit. Mějte, prosím, na paměti, že kupujete sklo, které se může lehce lišit od ilustrační fotografie svým odstínem či rozměry, každá sklenička je originál.

Maloobchod a spolupráce
Momentálně neposkytuji komisní prodej, ale pouze přímý prodej přes můj eshop. Nebo si produkt můžete vytvořit na mém workshopu.


Všeobecné obchodní podmínky od 1. 9. 2020

Obchodní podmínky a reklamační řád internetového obchodu www.piskovacka.eu

1. Všeobecná ustanovení
1.1 Tyto obchodní podmínky a reklamační řád internetového obchodu www.piskovacka.eu (dále jen „obchodní podmínky“) platí pro nákup v internetovém obchodě www.piskovacka.eu, který provozuje je Bc. Daniela Divišová, DiS, Polevsko 163, 471 16, IČ 03386333.

1.2 Tyto obchodní podmínky blíže vymezují a upřesňují práva a povinnosti prodávajícího a kupujícího (dále jen „kupující“ či „zákazník“). Údaje prodávajícího (dále jen „prodávající“) jsou následující:
Bc. Daniela Divišová, DiS
Polevsko 163
471 16
IČ: 03386333
e-mail: piskovackadaniela@gmail.com
Tel.: +420 605 111 977

1.3 Je-li kupujícím spotřebitel, jak je definováno v bodě 2.2 níže, řídí se vztahy neupravené těmito obchodními podmínkami zákonem č. 89/2012 Sb., občanským zákoníkem ve znění pozdějších předpisů (dále jen „ObčZ“) a zákonem č. 634/1992Sb. o ochraně spotřebitele ve znění pozdějších předpisů (dále jen „zákon o ochraně spotřebitele“).

1.4 Je-li kupující jiný subjekt než spotřebitel, jak je definován v bodě 2.3 níže, řídí se vztahy neupravené těmito obchodními podmínkami ObčZ (přičemž podle § 2158 odst. 1 ObčZ platí, že se ustanovení § 2158 až § 2174 ObčZ nepoužijí)

1.5 Uzavřením kupní smlouvy kupující potvrzuje, že se seznámil s těmito obchodními podmínkami, jejich obsah je mu znám a že s nimi souhlasí. Tyto obchodní podmínky jsou nedílnou součástí uzavřené kupní smlouvy.

2. Vymezení pojmů a postup uzavření kupní smlouvy
2.1 Prodávající je fyzická osoba, která při uzavírání a plnění smlouvy jedná v rámci své podnikatelské činnosti. Prodávající přímo nebo prostřednictvím jiných podnikatelů dodává kupujícímu výrobky nebo poskytuje služby.

2.2 Kupující – spotřebitel je každý kupující, nejedná-li se o kupujícího-jiný subjekt, jak je definován v odstavci 2.3 těchto obchodních podmínek.

2.3 Kupující – jiný subjekt je takový kupující, který je podnikatelem a při uzavření smlouvy je z okolností zřejmé, že se koupě týká jeho podnikatelské činnosti. Podnikatelem je přitom ten, kdo samostatně vykonává na vlastní účet a odpovědnost výdělečnou činnost živnostenským nebo obdobným způsobem se záměrem činit tak soustavně za účelem dosažení zisku. Za podnikatele se považuje také každá osoba, která uzavírá smlouvy související s vlastní obchodní, výrobní nebo obdobnou činností či při samostatném výkonu svého povolání, popřípadě osoba, která jedná jménem nebo na účet podnikatele.

2.4 Předmět koupě – předmětem koupě na základě kupní smlouvy je zboží uvedené v závazném potvrzení objednávky ze strany prodávajícího, kterým se uzavírá kupní smlouva (dále též jen „zboží“). Informace o zboží, které je dostupné na www.piskoavcka.eu jsou uváděny podle aktuálně dostupných údajů a informací. Rozhodující jsou údaje o zboží včetně kupní ceny v okamžiku, kdy kupující doručí objednávku prodávajícímu.

2.5 Ceny mají charakter cen smluvních a nejsou uváděny s DPH (prodávající není plátce DPH). K ceně je připočítáváno dopravné podle pravidel stanovených níže v čl. 5 těchto obchodních podmínek.

2.6 Postup při uzavření kupní smlouvy je následující. Objednávka kupujícího je návrhem kupní smlouvy. Kupní smlouva je uzavřena akceptací tohoto návrhu, a to závazným potvrzením objednávky ze strany prodávajícího doručeným prostřednictvím e-mailu kupujícímu. Objednávka kupujícího a závazné potvrzení objednávky ze strany prodávajícího se považují za doručené, pokud se s nimi strany, jimž byly určeny, mohou seznámit. Od tohoto momentu mezi kupujícím a prodávajícím vznikají vzájemná práva a povinnosti vyplývající z uzavřené kupní smlouvy. V případě, pokud kupující zjistí v závazné akceptaci objednávky chyby anebo jiné nesrovnalosti, informuje o této skutečnosti prodávajícího e-mailem nebo telefonicky nejpozději před oznámením prodávajícího o expedici zakoupeného zboží. Změny a doplňky v již učiněné objednávce, ať k nim má dojít před akceptací objednávky prodávajícím či po této akceptaci, musí být učiněny prostřednictvím e-mailu, nebo telefonicky. Takové změny a doplňky jsou však účinné vůči prodávajícímu až po odsouhlasení prodávajícím.

3. Práva a povinnosti smluvních stran, výhrada vlastnictví
3.1 Uzavřením kupní smlouvy vznikne prodávajícímu povinnost předmět koupě kupujícímu odevzdat a kupujícímu povinnost předmět koupě převzít a zaplatit za něj prodávajícímu dohodnutou cenu, tedy kupní cenu zboží a dopravné.

3.2 Prodávající dodá zboží specifikované v elektronické objednávce kupujícího (objednávce doručené prostřednictvím elektronické pošty) na objednávkovém formuláři, který kupující vyplňuje při objednání zboží, která je potvrzena závazným potvrzením objednávky ze strany prodávajícího.

3.3 Prodávající se zavazuje, že kupujícímu dodá bezvadné zboží v souladu s platným právním řádem České republiky, a to na adresu udanou kupujícím, je-li taková adresa na území ČR.

3.4 Kupující je povinen převzít zboží objednané a dodané v souladu s kupní smlouvou a obchodními podmínkami. Kupující je povinen zaplatit prodávajícímu kupní cenu a dopravné řádně a včas v souladu s podmínkami dohodnutými v kupní smlouvě a obchodními podmínkami.

3.5 Vlastnické právo ke zboží přechází na kupujícího až úplným zaplacením kupní ceny. Nebezpečí nahodilé zkázy a nahodilého zhoršení zboží přechází na kupujícího odevzdáním zboží kupujícímu.

3.6 V souladu s § 1829 odst. 1 ObčZ. má kupující – spotřebitel právo odstoupit od kupní smlouvy ve lhůtě čtrnácti dnů. Lhůta podle předchozí věty běží ode dne převzetí zboží. V takovém případě spotřebitel ponese náklady spojené s navrácením zboží. Náklady spojené s navrácením zboží zahrnují také náklady na vrácení zboží do původního stavu v případě, že zboží bylo poškozeno nebo jeví známky opotřebení, a to tehdy pokud ke snížení hodnoty zboží došlo v důsledku nakládání s tímto zbožím jinak, než je nutné s ním nakládat s ohledem na jeho povahu a vlastnosti. V případě, že je vrácené zboží poškozené, nefunkční, nekompletní nebo má známky opotřebení a/nebo používání podle předchozí věty, nebude zákazníkovi vrácena kupní cena zboží.

3.7 V případě, že se kupující – spotřebitel rozhodne odstoupit od kupní smlouvy, doporučuje prodávající následující postup: kupující odešle zakoupené zboží do 14 kalendářních dnů od převzetí s číslem účtu, případně s požadavkem na vrácení peněz složenkou spolu s vráceným zbožím, pokud zboží má nějakou vadu oznámí prodávajícímu. Spotřebitel může také kontaktovat prodávajícího prostřednictvím e-mailu na internetové stránce elektronického obchodu prodávajícího www.piskovacka.eu, a uvede, že odstupuje od smlouvy s uvedením čísla objednávky, data nákupu a čísla účtu pro vrácení peněz popř. adresy pro úhradu složenkou (tj. kupní ceny a nákladů na dodání zboží do místa určeného kupujícím dle § 1832 odst. 2 Občanského zákoníku). Prodávající potvrdí kupujícímu přijetí reklamace, a to bez zbytečného odkladu. V případě odstoupení kupujícího – spotřebitele od smlouvy, zašle nebo předá kupující-spotřebitel prodávajícímu bez zbytečného odkladu, nejpozději do čtrnácti dnů od odstoupení od smlouvy, zboží, které od něho obdržel. Peníze (tj. kupní cena a náklady na dodání zboží do místa určeného kupujícím dle § 1832 odst. 2 Občanského zákoníku) budou vráceny na uvedené číslo účtu kupujícího-spotřebitele, či složenkou na adresu, a to do čtrnácti dnů od odstoupení od smlouvy, nikoliv však dříve než kupující-spotřebitel zboží prodávajícímu předá nebo prokáže, že zboží prodávajícímu odeslal.

4. Platební podmínky
4.1 Zboží bude kupujícímu předáno až po úplném zaplacení kupní ceny a dopravného.

4.2 Kupující uhradí kupní cenu a dopravné platbou předem na účet prodávajícího. Číslo účtu: 9216526002/5500

5. Termín dodání a doprava
5.1 Zboží bude zákazníkovi dodáno do dvou až šesti pracovních dnů, nejpozději však do 14 pracovních dnů (v případě, že zboží není skladem) po uzavření kupní smlouvy (dále jen „termín dodání zboží“). Zboží je doručeno na adresu dodání uvedenou v objednávce nebo na výdejnu Zásilkovny.

5.2 Zásilky jsou zasílány prostřednictvím Zasilkavna.cz.

5.3 Zákazník je povinen při převzetí zásilky provést kontrolu zásilky s cílem zjistit, zda je obal neporušený a zda zásilka nevykazuje zjevné znaky poškození. Tato kontrola se netýká obsahu zásilky. Pokud jsou při převzetí zásilky kupujícím zjištěny zjevné znaky poškození, zákazník není povinen zásilku převzít a sepíše s přepravcem zápis o škodě. Poškození zásilky při přepravě nahlásí kupující prodávajícímu bez zbytečného odkladu e-mailem či telefonicky

5.4 Ceny dopravného činí 110 Kč.

5.5 Zasilková společnost zákazníka telefonicky kontaktuje a dohodne s ním čas dodání zásilky. Termín dodání zboží je zachován, pokud první čas dodání zásilky nabídnutý zákazníkovi společností nepřekračuje termín dodání zboží.

5.6 Zákazník je povinen uhradit skutečné náklady dopravy (dopravné) i v případě, že zaslané zboží od přepravní společnosti nepřevezme, a to z důvodů na jeho straně. V případě expedice zboží zákazníkovi bude zákazníkovi následně zaslána faktura s výší dopravného. Výše uvedené neplatí, pokud zákazník před oznámením prodávajícího o expedici zakoupeného zboží písemně nahlásí prodávajícímu odstoupení od kupní smlouvy podle postupu dle článku 3.7 těchto obchodních podmínek.

6. Záruka za jakost při převzetí, práva z vadného plnění a reklamační řád
6.1 Prodávající odpovídá kupujícímu-spotřebiteli, že věc při převzetí nemá vady (záruka za jakost při převzetí dle § 2161 ObčZ). Faktura za zboží slouží současně jako záruční list. Faktura je zákazníkovi zasílána elektronicky.

6.2 Nemá-li věc vlastnosti stanovené v § 2161 ObčZ, může kupující-spotřebitel požadovat i dodání nové věci bez vad, pokud to není vzhledem k povaze vady nepřiměřené, ale pokud se vada týká pouze součásti věci, může kupující požadovat jen výměnu součásti; není-li to možné, může odstoupit od smlouvy. Je-li to však vzhledem k povaze vady neúměrné, zejména lze-li vadu odstranit bez zbytečného odkladu, má kupující právo na bezplatné odstranění vady. Neodstoupí-li kupující-spotřebitel od smlouvy nebo neuplatní-li právo na dodání nové věci bez vad, na výměnu její součásti nebo na opravu věci, může požadovat přiměřenou slevu. Kupující-spotřebitel má právo na přiměřenou slevu i v případě, že mu prodávající nemůže dodat novou věc bez vad, vyměnit její součást nebo věc opravit, jakož i v případě, že prodávající nezjedná nápravu v přiměřené době nebo že by zjednání nápravy kupujícímu-spotřebiteli působilo značné obtíže.

6.3 Práva z vadného plnění kupujícímu nenáleží, jde-li o vady zboží, které byly způsobeny dopravou zboží prováděnou kupujícím nebo neodbornou manipulací či montáží prováděnými kupujícím.

6.4 Právo z vadného plnění se nevztahuje na opotřebení věci způsobené jejím obvyklým užíváním, nevhodným užíváním nebo ošetřením, vlivem povětrnostních podmínek, neodbornou manipulací, úmyslným poškozením nebo na vady, na které byl zákazník upozorněn písemně v kupní smlouvě.

6.5 Pokud zákazník zjistí jiné než zjevné poškození zásilky, které je pravděpodobně způsobeno přepravcem, doporučuje se kontaktovat bez zbytečných odkladů prodejce. Zákazník nesmí se zásilkou nijak manipulovat a musí zajistit uchování obalu, ve kterém mu byla zásilka doručena.

6.6 Reklamaci může kupující uplatnit u prodávajícího prostřednictvím internetových stránek prodávajícího. Prodávající doporučuje kupujícímu následující postup uplatnění reklamace: (i) vyplněním kontaktního formuláře na internetové stránce prodávajícího www.piskovacka.eu a jeho doručením elektronickou poštou prodávajícímu anebo (ii) dopisem doručeným prodávajícímu, v obou případech kupující přiloží fotodokumentaci poškozeného zboží.

6.7 Prodávající rozhodne o reklamaci kupujícího – spotřebitele ihned, ve složitých případech do 3 pracovních dnů. Do této lhůty se nezapočítává doba přiměřená podle druhu zboží, která je zapotřebí k odbornému posouzení vady. Reklamace včetně odstranění vady musí být vyřízena bez zbytečného odkladu, nejpozději do 30 dnů ode dne uplatnění reklamace, pokud se prodávající s kupujícím – spotřebitelem nedohodnou na delší lhůtě.

7. Závěrečná ustanovení
7.1 Vztahy a případné spory, které vzniknou na základě smlouvy, budou řešeny výhradně podle práva České republiky a budou řešeny příslušnými soudy České republiky.

Případné spory mezi Pískovačkou a Kupujícím lze řešit také mimosoudní cestou. V takovém případě Kupující – spotřebitel může kontaktovat subjekt mimosoudního řešení sporu, kterým je příslušná Česká obchodní inspekce, se sídlem Štěpánská 567/15, 120 00 Praha 2, IČ: 000 20 869, internetová adresa: http://www.coi.cz. Než-li bude přistoupeno k mimosoudnímu řešení sporu, pak doporučujeme Kupujícímu nejdříve využít kontakt na www.piskovacka.eu pro vyřešení nastalé situace.

7.2 Tyto obchodní podmínky nabývají účinnosti dnem jejich zveřejnění a jsou v příslušném znění rozhodné pro veškeré objednávky učiněné v tento den a později. Prodávající si vyhrazuje právo na změnu těchto obchodních podmínek. Nové znění obchodních podmínek bude zveřejněno na internetových stránkách prodávajícího www.piskovacka.eu. Dnem jejich zveřejnění se ruší platnost předchozích obchodních podmínek, to však nemá vliv na kupní smlouvy uzavřené podle dosavadního znění obchodních podmínek (viz první věta tohoto odstavce).

7.3 Kupující není oprávněn bez souhlasu prodávajícího postoupit svou pohledávku vůči prodávajícímu vyplývající z kupní smlouvy na třetí osobu.

7.4 Zvláštní ujednání se zákazníkem učiněná v kupní smlouvě mají přednost před ustanoveními těchto obchodních podmínek, která by s nimi byla v rozporu.

8. Ochrana osobních údajů
8.1 Prodávající zpracovává osobní údaje v souladu se zákonem číslo 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů a o změně některých zákonů ve znění pozdějších změn (dále jen „ZOOÚ“).

8.2 Odesláním objednávky kupující prohlašuje, že byl podle § 11 ZOOÚ v platném znění informován o těchto skutečnostech a podle § 5 ZOOÚ souhlasí s těmito skutečnostmi:
a. Prodávající bude v postavení správce osobních údajů zpracovávat osobní údaje kupujícího uvedené v objednávce, tj. jméno, příjmení, adresa, emailová adresa a telefonní číslo kupujícího (dále i jen „osobní údaje kupujícího“) v elektronické podobě.
b. Osobní údaje kupujícího budou zpracovávat pověření zaměstnanci prodávajícího nebo zpracovatel osobních údajů, se kterým má prodávající uzavřenou smlouvu o zpracování osobních údajů, podle § 6 ZOOÚ. Zpracovatel zabezpečuje ochranu osobních údajů kupujícího.
c. Osobní údaje kupujícího budou zpracovávány pro plnění smluvních povinností prodávajícího a pro marketingové účely prodávajícího.
d. Osobní údaje kupujícího nebudou poskytovány třetím osobám s výjimkou společností, které budou provádět dopravu zboží kupujícímu.
e. Kupující jako subjekt údajů má právo přístupu k vlastním osobním údajům zpracovávaným prodávajícím a právo na jejich opravu.
f. Telefonní číslo a e-mail kupujícího budou uchovávány po dobu souhlasu kupujícího se zpracováváním těchto údajů.

8.3 Kupující má právo přístupu ke svým osobním údajům. Kupující jako subjekt údajů může prodávajícího požádat o vysvětlení ke zpracování osobních údajů a jejich změn ve smyslu § 21 ZOOÚ, a to pokud zjistí nebo se domnívá, že jeho údaje jsou zpracovávány v rozporu s ochranou jeho soukromého a osobního života nebo v rozporu se zákonem, zejména jsou-li osobní údaje nepřesné s ohledem na účel jejich zpracování. Kupující může v této souvislosti požadovat, aby prodávající takto vzniklý stav odstranil. Nevyhoví-li prodávající takovému požadavku, má kupující právo obrátit se přímo na Úřad pro ochranu osobních údajů se sídlem v Praze.

8.4 Kupující poskytuje své údaje dobrovolně v souvislosti s uzavřením kupní smlouvy a plněním plynoucím z této kupní smlouvy a pro marketingové účely prodávajícího.

8.5 Kupující je oprávněn svůj souhlas se zpracováním osobních údajů kdykoliv odvolat.